Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ve beraberindeki heyet bugün Kuzey Makedonya’nın doğusundaki Türk yerleşim yerlerini ziyaret etti.

TİMEBALKAN

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, TİKA Üsküp Koordinatörü Ömer Halim Söğüt, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki ve MATÜSİTEB Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Süleyman’dan oluşan heyet Kuzey Makedonya’nın doğusundaki Türk köyleri Konçe, Gradaşor, Bansko, Ustrumca Türk Mahallesi ve Yüksek Mahalle’yi ziyaret etti.

Büyükelçi Sekizkök, Konçe Belediye Başkanı Blagoy İliev ile bir görüşme gerçekleştirdi. Belediye Başkanı İliev ile Konçe belediyesini, okulunu, klisesini ve camisini gezen Sekizkök vatandaşlardan bilgi aldı.

Gidilen tüm köy ve semtlerde büyük bir sevgi seli ve çoşkuyla karşılanan Büyükelçi Sekizkök ve beraberindeki heyet çocuklar ve yetişkinlerle sohbet etti.

Büyükelçi Sekizkök yaptığı konuşmalarda, Türkiye’nin her zaman yanlarında olduğu vurgusunu yaptı.

MATÜSİTEB Genel Balkanı Emin de yaptığı konuşmalarda nüfus sayımının önemine dikkati çekerken birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Önceki Haber

Üsküp Belediyesi yeni isimleri onayladı

Sonraki Haber

Salih Murat “Avrupa Anayasa Mahkemeleri Konferansı XVIII. Kongresi”ne katıldı