Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Büyükelçi Sekizkök’ün Ramazan ayı mesajında şu ifadelere yer verildi:

Hayatımıza sayısız güzellikler getiren rahmet, bereket, bağışlanma, arınma ve huzur mevsimi on bir ayın sultanı Ramazan ayına tekrar kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Ramazan ayı yine “kutlu bir misafir” olarak kardeşlik baplarımızı yeniden inşa etmeye ve onarmaya geldi. Yorgun düşen yüreklerimize rahmet olmaya geldi. Gönüllerimizi aydınlatmaya geldi…

Önceki yıllarda olduğu gibi, bu Ramazan ayında da Türkiye kardeşlerimize yardım elini uzatıyor. Ramazan ayının gelmesiyle, kadim tarihimiz boyunca Balkan coğrafyasında yaşattığımız güzel ahlak örneklerinden biri olan yardımlaşma ve dayanışmamızı geliştirelim. İmkanlarımız ölçüsünde muhtaçları gözetelim ve mazlumlara kol kanat gerelim.

Ramazan-ı Şerif vesilesiyle, köklü ve zengin kültür mirasına sahip olan Makedonya’da çevremizdekilerle sosyal bağların ve diyaloğun güçlendirilmesi yolundaki gayretlerimizi artırarak sürdürelim. Bu duygu ve düşüncelerle, Makedonya’daki Müslüman kardeşlerimizin Ramazan ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Sağlık ve afiyetle Kadir Gecesine ve Ramazan Bayramına kavuşmamızı temenni ediyorum.

Önceki Haber

Adalet Bakanı Maricik, Nevşehir’de temaslarda bulundu

Sonraki Haber

Türkiye Maarif Vakfı Kuzey Makedonya’da 10 bin metrekarelik okul alanı satın aldı