Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök 23 Nisan sebebiyle bir mesaj yayınladı. Üsküp Büyükelçiliği tarafından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi;

23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır.

İçinde bulunduğumuz 2020 yılı, milli iradeyi temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümüdür. Türkiye bir asırda her alanda büyük merhaleler katetmiştir.

Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür. Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. En büyük arzumuz, çocuklarımıza ve gençlerimize çok daha parlak yarınlar hazırlayabilmektir.

Bu vesileyle, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ve tüm çocuklarımızın bayramını gönülden tebrik ediyorum.

Önceki Haber

Dünya genelinde Kovid-19 salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 180 bini aştı

Sonraki Haber

Kovid-19 sonrası dünyanın şifreleri: Milli yeterlilik ve küresel işbirliği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × 3 =