Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, Kuzey Makedonya’nın Gostivar şehri ve civarında bir dizi ziyarette bulundu.

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat’ı Vrapçişte’deki evinde ziyaret etti.

Büyükelçi Sekizkök, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Merkezi’nde TMBH Başkanı ve üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Büyükelçi Sekizkök ve beraberindeki heyet Gostivar Aşağı Banisa’da Genç Kalemler Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Heyet aynı zamanda Yukarı Banisa’da da soydaşlar ile görüştü.

Büyükelçi Sekizkök ve beraberindeki heyet ADEKSAM’ı da ziyaret ederek Başkan Tahsin İbrahim, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Üsküp Büyükelçiliği’nden ziyaretlerle ilgili yapılan paylaşımlarda şu ifadelere yer verildi:

“Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Salih Murat bizleri Vrapçişte’deki evinde misafir etti. Konukseverlikleri için kendisine ve ailesine içten teşekkürlerimizi sunuyoruz

Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Erdoğan Saraç’ı Gostivar’daki genel merkezinde ziyaret ettik. Makedonya Türklerini ilgilendiren konuları ele aldık. TMBH’ye çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Kuzey Makedonya’da Türkçe eğitime değerli katkılar sunan ADEKSAM’ı ziyaret ederek, dernek başkanı Tahsin İbrahim, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle sohbet ettik. Gençlerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Gostivar Aşağı Banisa’daki kardeşlerimizle Genç Kalemler Derneği’nde buluştuk. Sıcak karşılama için teşekkür ediyoruz.

Gostivar Yukarı Banisa’daki kardeşlerimizle buluştuk. Sıcak karşılama için teşekkür ediyoruz

Gostivar Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’nda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle buluştuk. Kalbi duygularıyla bizi karşılayan çocuklarımıza hayat boyu başarılar diliyoruz.

Gostivar’da ateş tuğlası üretimi yapan Türk firması Vardar Dolomit’i ziyaret ettik. Genel Müdür Remzi Abdulai ile görüştük. K. Makedonya’nın üretim ve ihracatına değerli katkıları bulunan Vardar Dolomit yönetiminin başarılarının devamını diliyoruz.”

Önceki Haber

Balkan Yürüyüş Şampiyonası, 27 Mart’ta Antalya’da yapılacak

Sonraki Haber

Biden’dan Yunanistan Başbakanı ile telefon görüşmesinde ‘Doğu Akdeniz’de istikrar’ vurgusu