Büyükelçi Sekizkök Başbakan Kovaçevski ile görüştü

Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ile görüştü.

Görüşmeyle ilgili hükmetten yapılan açıklamada, “Toplantı, Kuzey Makedonya ile Türkiye arasındaki geleneksel olarak iyi ve dostane ilişkileri teyit etti ve ekonomi alanında işbirliğinin daha da geliştirilmesi için fırsatları değerlendirdi. NATO ortakları olarak, her iki ülkenin de her alanda işbirliğini geliştirmesi için ek fırsatlara açık olduğu sonucuna varıldı.” ifadelerine yer verildi.

Ukrayna’daki savaşın zorlukları ve özellikle gıda ve enerji arzı alanında bunların üstesinden gelmenin yolları gibi bir dizi güncel konunun ele alındığı belirtilen açıklamada, “Görüşmede, Türkiye’nin Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ni Balkanlar’da önemli bir ortak olarak gördüğü ve ülkemizin Avrupa-Atlantik entegrasyonunun tüm bölgenin istikrarına katkı anlamına geldiği aktarıldı.” denildi.

Başbakan Kovaçevski, ülkenin kalkınmasında Türkiye’nin sürekli ve ilkeli desteğinden dolayı teşekkür ederek, Türkiye’nin ülkenin önemli yatırımcıları arasında yer aldığını, ikili ilişkilerin verimli ve dostane bir şekilde gelişmeye devam ettiğini vurguladı.

Read Previous

Arnavutluk Parlamentosu, yeni cumhurbaşkanını oylayacak

Read Next

TGK Ohri ve Köprülü teşkilatları kuruldu