Büyükelçi Kara, Devlet Bakanı Popovski ile görüştü

T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanı Robert Popovski ile FETÖ yayın organına mali destek verilmesini görüştü.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanı Robert Popovski ile FETÖ yayın organına mali destek verilmesini görüştü.

Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada, “Büyükelçimiz Sayın Tülin Erkal KARA #Makedonya Cumhuriyeti Devlet Bakanı Robert Popovski’yle görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmede #Türkiye’nin, hain terör örgütü #FETÖ’nün yayın organına mali destek sağlanmasından duyduğu büyük rahatsızlığı ve bu durumun kesinlikle kabul edilemeyeceğini dile getirdiler” ifadelerine yer verildi.

Hatırlanacağı üzere Makedonya Cumhuriyeti İletişim ve Şeffaflıktan Sorumlu Devlet Bakanı Robert Popovski dün düzenlediği basın toplantısı ile destek verilen Basılı Medyaya Basım ve Dağıtım Desteği alan medya organlarını açıkladı. 13 medya kurumunun başvurduğu programda 11 basılı medya kuruluşu destek kazandı. Program çerçevesinde Makedonya’da yayın yapan FETÖ iltisaklı gazetenin de yaklaşık 15 bin Euro destek alacağını açıklamıştı.

Read Previous

“Kararın gözden geçirilmesi Başbakan tarafından olumlu karşılandı”

Read Next

Makedonya Hükümeti’nin FETÖ gazetesine desteği Üsküp’te protesto edilecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *