Bursa’dan gelen yardımlar selzedelere dağıtıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Sel Felaketi STK’lar Koordinasyon Kurulu’nda bulunan Ensar Derneği ve Köprü Derneği iş birliğiyle Makedonya’da sel felaketinden etkilenen bölgelere bir çok yardımlar gerçekleşti.

TİMEBALKAN

Bursa Büyükşehir Belediyesi temsilcisi Reşat Çimsöken, “Makedonya’da yaşanan sel felaketi ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Üsküp’teki hemşerilerle organize olarak Üsküp Çayır Belediyesine sel felaketi bölgesine dağıtılmak üzere 4 tır gönderdi. Bunun akabinde 2 tır yolda” dedi.

Çimsöken, önümüzdeki günlerde bir kaç tır daha sel felaketi bölgesine dağıtılmak üzere hazırlıkların sürdüğünü, ve kardeş Üsküp halkına Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu zor zamanlarda bulunmak için hazır olduklarını belirtti.

Çimsöken ayrıca Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin sel felaketinden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileklerini ilettiklerini söyledi.

IMG_6278

Üsküp Çayır Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Baki, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden gelen 4 tırlık malzeme yardımlarını sel felaketinden etkilenen vatandaşlara dağıttıklarını ve bu yardımların hala devam edeceğini belirtti.

Süleyman Baki, başta Bursa Büyükeşehir Belediyesi’ne, Bursa halkına bu yardımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

IMG_6173

STK’lar Kurulu Koordinatörü Hüsrev Emin, ” Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gönderdiği ve Üsküp Çayır Belediyesi’nin iş birliğinde bugün itibariyle sel felaketi bölgesinde mağdur olan ailelere, ağırlıklı olarak hijyen malzemesi olmak üzere Koordinasyon Kurulunda bulunan Ensar Derneği ve Köprü Derneği yardımlarını dağtılamsında koordine etmektedir ve bu konuda dağıtımların yapılacağı yerler için organizasyonda bulunmaktadır” açıklamalarında bulundu.

Emin, “Bu sel felaketi sonrasında biz Üsküp halkının her zaman yanında olan Bursa Belediyesi Başkanı Recep Altepe’ye ve Bursa halkına teşekkürlerimizi arz ederiz” dedi.

Read Previous

Rabia katliamının 3’üncü yılı

Read Next

Türk-Yunan dostluğu için kulaç attı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *