Bursa’dan dört TIR yola çıktı

Makedonya’da yaşanan ve 20’nin üzerinde can kaybına neden olan sel felaketinin ardından harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, gıda, giyim ve temizlik maddelerinden oluşan ilk yardım TIR’ları bugün yola çıktı. TIR’ların birkaç gün içinde Makedonya’daki selzedelere ulaşması bekleniyor.

13989500_10153616301271751_1322789939_n

TIR’ların yola çıkmasından önce açıklama yapan Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, “Felaket haberini alır almaz Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ile Bursa’yı harekete geçirdik. Tüm üyelerle irtibat kurarak gerekli ihtiyaç maddelerini toparladık. İnşallah toplanan yardım malzemelerini Salı günü itibariyle yola çıkartıyoruz” dedi.

“Dost kötü günde belli olur”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Üsküp’te yaşanan sel felaketi nedeniyle basın açıklaması yaptı. Felaketin olumsuz etkilediği Müslümanlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkan Altepe, Marmara Belediyeler Birliği(MBB) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak afetin yaralarını sarma konusunda Makedonya’ya ellerinden gelen desteği vereceklerini açıkladı. Dostluğun kötü günde belli olduğunu ve sıkıntı yaşayan Müslümanlara ilk uzatılan el olmanın sorumluluğunu taşıdıklarını belirten Başkan Altepe, “Şu andaki bilgilere göre 20’nin üzerinde ölen var. Sayısının 40’ın üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ölenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara büyük geçmiş olsun diyorum. Allah bu tür felaketlerden bizleri ve kardeşlerimizi korusun” diye konuştu.

Haber: www.bursa.bel.tr

Read Previous

Binali Yıldırım, Balkan müftülerini kabul etti

Read Next

“Limak” şirketi Üsküp’ün merkezinde çağdaş görünümlü projenin inşaatına başlayacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *