Bursa’da Balkan dansçılarından dünyaya mesaj

’11. Uluslararası NAKEM Balkan Festivali’nin konuğu olan halk oyunları ekipleri, Bursa’dan dünyaya birlik ve beraberlik mesajları gönderdi.

Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, KKTC, Karadağ, Makedonya ve Sırbistan-Preşova’dan gelen halk oyunları ekipleri, toplu halde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarette yöresel kıyafetler giyen konuk ekipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. Meclis salonunda gerçekleştirilen buluşmada dansçılar, Bursa’nın Balkan ülkelerine sağladığı destekler nedeniyle Başkanvekili Karlık’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, kardeş ülkelere desteğin süreceğini belirterek, “Bursa ve Türkiye olarak Balkanların yanında yer almaya, dostlarımızın mutluluğuna ortak olmaya devam edeceğiz” dedi. Bursa’nın her zaman kardeşlik ilişkilerine önem veren bir kent olduğunu ifade eden Başkanvekili Karlık, “Bu tür organizasyonları birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştirdiği için bir fırsat olarak görüyoruz” diye konuştu.

Başkanvekili Karlık, ziyaretin sonunda halk oyunları ekiplerinin temsilcilerine Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

Kaynak:bursadabugun.com

Read Previous

Bosna Hersek’te referandum tartışması

Read Next

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *