Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) ve Balkan ve Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Şumen’de imzalanan işbirliği protokolüne göre taraflar biçok konuda bilgi alışverişinde bulunacak; forum, kongre ve konferans, seminer, iş seyahatleri, eğitim programları, yuvarlak masa, online iş toplantıları gibi etkinlikleri ortaklaşa düzenleyecek;  karşılıklı menfaat getirecek alanlarda ortak projelerin hayata geçirilmesi için çalışacak. 

Balkan ve Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sabri Mutlu, toplantıya yoğun ilgi gösteren basın mensuplarına konfederasyon amaçları ve yapısı hakkında bilgi verdi. 

Bu toplantının uzun zaman önce planlandığını, ancak pandemiden dolayı bugün gerçekleştirildiğini ifade eden Mutlu, Konfederasyon önceliğinin barış, Balkanlarda barış ve Balkanlarda yaşayan insanların barış ve refah içinde yaşaması olduğunu vurguladı. 

Sabri Mutlu, işbirliği protokolünün Bulgaristan ile Türkiye ve hatta diğer Balkan ülkeleri arasında işbirliği köprüsü olacağını belirterek yatırımların da teşvik edileceğini dile getirdi. 

BULTİŞAD Yönetim Kurulu Fikret İnce, “En önemli şey insandır. Amacımız bu coğrafyada yaşayan insanlar arasında ilişkileri güçlendirmek, bu insanların refahı için işbirliği yapmaktir.” dedi.

Fikret İnce protokol öncesinde de Konfederasyon ile bir işbirliğinin yapıldığını, ancak protokol sonrasında bu işbirliğinin çok daha etkili olacağını ümit ettiğini ifade etti. 

Kaynak: Kircaalihaber

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’i ziyaret edecek

Sonraki Haber

Balkanlar, ABD ve Avrupa’nın Göçmen İstasyonu Olur mu?