Bulgaristsan Başbakanı Donev: Görevimiz, adil ve özgür seçimlerin yapılmasını sağlamaktır

Bulgaristan Başbakanı Gılıb Donev, kabine toplantısının başında yaptığı konuşmasında, “Seçim kampanyası resmi başlangıcından çok önce başladı. Ne yazık ki, geçici hükümeti bu kampanyada bir düşman olarak algılayan, daha doğrusu bizim sırtımızdan şaibeli siyasi çıkarlar elde etmek isteyen unsurlar var” dedi.

Başbakan, geçici hükümetin seçimlere katılmayacağını, bu nedenle partilerin ve ittifakların başka yerlerde rakip aramasının mantıklı olduğunu hatırlattı. Bu bağlamda Donev, sükunet ve soğukkanlılık çağrısında bulunarak, yönettiği ekibin genellikle yanlış veya saldırgan ifadelere yanıt vermek için nedenleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Başbakan, “Öncelikli görevimiz, milyonlarca Bulgaristan vatandaşının sorunlarını çözmek, onları eylem ve eylemsizlikleriyle yaratanlarla tartışmaya girmek değildir. Hayali değil, gerçek zorlukları aşarak, organize ve ısrarlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Donev, adil ve özgür seçimlerin düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesinin Anayasa ve vicdana göre geçici kabinenin sorumluluğunda olduğuna dikkat çekti. Başbakan, “Bizler de bunu yapıyoruz ve tavizsiz bir şekilde yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Sırbistan’dan Türkçe öğrenmek için Antep’e gittiler

Read Next

Rusya’da “Vostok-2022” askeri tatbikatı başladı