Bulgaristanlı Müslümanlar iftarını depremzedelerle paylaştı

Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünce depremlerin merkez üstü Kahramanmaraş’ta 1400 kişilik iftar verildi.

Bulgaristan Başmüftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde depremlerin merkez üstü Kahramanmaraş’ta 1400 kişilik iftar verdi.

Bulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Bulgaristan’da yaşayan soydaşların ve Müslüman toplumun depremzedelere selamlarını ileten bir mesaj gönderdi.

Hacı mesajında şunları kaydetti:

“Çok kıymetli Kahramanmaraşlı kardeşlerimiz, Bulgaristan Cumhuriyeti Başmüftülüğü olarak Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarınız ve Müslüman toplumu olarak sizlere en kalbi selam ve muhabbetlerimizi gönderiyoruz.

Deprem bölgelerinde yaşanan acıları Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimiz olarak bizler de gönüllerimizde hissettik. Her daim dualarımızdasınız. 15 Mart 2023 tarihinde Bulgaristan Başmüftülüğü ve bölge müftülerinden oluşan bir heyet ile sizleri ziyaret etme imkanı bulmuştuk. Bu sefer de mübarek Ramazan ayının feyiz ve bereketini birlikte yaşamak adına bu akşam iftar programıyla fiziken yanınızda olamasak da Kahramanmaraşlı kardeşlerimizle birlikte olabilmeyi bir kardeşlik vazifesi olduğuna inanıyoruz.

Şimdiden Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik eder, depremde Darul Bekaya irtihal eden kardeşlerimize Yüce Allah’ın engin rahmetini niyaz ediyoruz. Sizlere sağlık sıhhat ve afiyetler diliyoruz. Programın tertip edilmesinde emeği geçen Türkiye Diyanet Vakfının değerli yöneticilerine, ekibine ve siz kıymetli hâziruna şükranlarımızı sunuyoruz. Bulgaristan’dan tekrar gönül dolusu selamlarımızı gönderiyoruz. Allah’a emanet olasınız ve daima O’nun hıfz-u himayesinde kalasınız.”

Bulgaristan Başmüftülüğü, depremin meydana geldiği 6 Şubat 2023 tarihinde ülke çapında başlattığı kampanya ile de 1,5 milyon avro nakdi yardımda bulunmuştu.

diyanethaber

Read Previous

Kabe, ramazanın 25. gecesinde 1,5 milyonun üzerinde Müslüman’ı ağırladı

Read Next

“Bulgaristan, Ukrayna’ya tahıl ithalatını durdurmayı düşünüyor”