Bulgaristan’ın NATO Zirvesi hakkında henüz bir tutumu yok

BNR muhabiri Daniel İnkov’un aktardığı üzere, GERB lideri Boyko Borisov, Bulgaristan’ın hala NATO Zirvesi’nde yer alacağı bir tutumunun olmamasından dolayı duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Borisov, Avrupa Komisyonu’nun yayınladığı rapora göre, Bulgaristan halkı Toparlanma Planı yüzünden zaman kaybetti ve milyarlar harcadı. GERB lideri, “Ne yazık ki Avrupa fonları Bulgarlaristan vatandaşları tarafından kullanılmıyor ve ancak Mayıs ayından sonra hükümet bu fonlar üzerinde çalışmaya başlıyor. NATO’da en üst düzeyde toplantı olacak. Bizler Bulgaristan’ın, Dışişleri Bakanlığı’nın tutumunu artık bilmeliydik. Kim giderse gitsin onu savunmalı,” dedi.

Dün geç saatlerde geçici Başbakan Dimitar Glavchev, Halk Meclisi’ne, 9-11 Temmuz tarihleri arasında Washington’da yapılacak NATO Zirvesi’nde Bulgaristan’ı kimin temsil edeceğini sordu.

“Vazrajdane” milletvekili Tsoncho Ganev, Washington’daki NATO Zirvesi’nde Bulgaristan’ı kimin temsil edeceği konusunda Halk Meclisinin bir tutum almayacağını belirtti ve ““Vazrajdane”nin görüşü, ülkemizin dorumda Başbakan veya Cumhurbaşkanı tarafından temsil edilebileceği yönündedir,” dedi.

Kaynak: bnr

Read Previous

Gazze Hükümeti: 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında ölen gazeteci sayısı 152’ye yükseldi

Read Next

Ege’de Yunanistan’ın geri ittiği 27 göçmen Türkiye’ye geri götürüldü