1 Mayıs’ta yaz turizm sezonu resmen açıldı. Bununla birlikte Bulgaristan’a giriş kuralları da değişti. Deniz kenarındaki bazı otellerde misafirler her şey dahil paket kapsamında yemek hizmeti alıyor ve yemekler personel tarafından servis ediliyor, yani aralarında doğrudan temas yok ve bu güvenlik önlemlerinden biri. Orada bulunan turistlerin çoğunluğunu yerli turistler oluşturuyor.

Bulgaristan’a girişte uygulanacak yeni kurallara göre, aşı sertifikası, negatif test sonucu belgesi veya Covid-19’un geçirildiğini gösteren belge gerekli olacak. Covid-19 hastalığı geçirenlerin sahip olduğu belge, ancak enfeksiyon hastalığının üzerinden 6 aydan fazla geçmemişse tanınacak.

Ancak turizm sektörü temsilcilerinin ifadesine göre, kurallar gecikmiş durumda.

Turistlerin izole tatil yapması nedeniyle karavan ve bungalov evleri büyük ilgi görüyor.

Slınçev Bryag deniz tatil köyündeki çoğu otel, çoğunlukla charter uçuşlarına bel bağladıkları için kapılarını açmayacak. Sektör temsilcilerinin ifadesine göre Slınçev Bryag tatil köyünün tanıtımı Avrupa ülkelerinde yeterince yapılmıyor.

Çoğunlukla yerli turistleri çekmeyi başaran büyük otellerden yalnızca biri veya ikisi iyi seviyede bir doluluk oranına sahip.

Kircaalihaber

Önceki Haber

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Bosna-Hersek ve Karadağ’da çevrim içi eğitimler düzenledi

Sonraki Haber

Son 24 saatte 67 yeni vaka, 31 ölü