Bulgaristan’da Podkrepa İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim Sendikası Başkanı Yulian Petrov, Bulgaristan Ulusal Radyosu’na (BNR) verdiği demeçte, “Öğretmenlerin % 60’ından fazlası düzenli bir öğrenme ortamında çalışmayı tercih ediyor” diye kaydetti.

Petrov’un ifadesine göre, okulların tamamen kapatılıp kapatılmayacağı kararı siyasi değil, uzmanların aldığı bir karar olmalı.

Sendika Başkanı, “Okulları tamamen kapatmadan önce enfeksiyon olan diğer tüm olası yerleri kapatalım – alışveriş merkezleri, fitness salonlarını kapatalım, metro, toplu taşıma, demiryolu ulaşım aracı seferlerini durduralım, ancak ondan sonra okulları kapatalım” dedi.

Petrov, sosyal tarafların, Eğitim Bakanının önerilerinin önemli olduğunu, ancak tüm bu sistemde yer alan bireylerin diğer daha iyi önerilerin baskın geldiğini düşünüyor.

Petrov, “İyi haber şu ki aşı olanların sayısı artıyor, hastalığı geçirip de sağ ve iyi durumda olanların sayısı artıyor. Bir tehlike var, birçok meslektaşımız hayatını kaybetti, şimdilik bu sayı 100’den az, ancak son birkaç ay için çok büyük bir rakam ve can kaybı. Meslektaşlar arasında aşı olma isteği artıyor. Genel araştırmamıza göre aşı olmak isteyenlerin oranı % 40’ın üzerinde” dedi.

Sendika Başkanı, sosyalleşme eksikliği, bu yaşta görülen terbiye eksikliği nedeniyle en çok kaybedenlerin küçük yaştaki öğrenciler olduğunu vurguladı.

Kaynak: Kircaalihaber

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 558 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Sokağa çıkma yasağına 11 kişi uymadı