Bulgaristan Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in emri ile kamuya açık yerlerde maske ve diğer koruyucu araç takma zorunluluğu kaldırıldı.

Emir, Başbakan Borisov ve bazı kabine üyelerinin Covid-19 salgın önleme tedbirlerini görüşmek üzere Ulusal Kriz Masası ile bir araya geldikleri görüşmenin ardından verildi.

Emrin metinde sokak ve otobüs durakları dahil kamuya açık yerlerde bulunan herkesin sosyal mesafe şartı ve tüm salgın önleme tedbirlerine uymak zorunda olduğu, diğer kişilerle temas gerekliliği oluştuğunda ise koruyucu maske veya burun ile ağzı kapatan başka bir araç takmaları gerektiği belirtildi.

Park ve dağ gezisi yasağı da kaldırıldı

Sağlık Bakanı Kiril Ananiev’in 1 Mayıs tarihli emri ile belediye başkanları ve velilere vatandaşların toplu ulaşım aracı ve teleferik kullanmadan ve dağ evi ile turistik yerlere gitmeden tüm ulusal parkları, doğa parkları, dağ ve buna benzer yerleri ziyaret etmeleri için gerekli organizasyonu sağlamaları görevini verdi.

Başkent Büyük Belediyesi, 3 Mayıs’tan itibaren “Vitoşa” doğa parkının gezilere açılacağını duyururken gerek parklarda gerekse dağda en az 2,5 metrelik mesafe şartına uyulması, diğer insanlarla konuşurken ise maske veya şal takılması gerektiğini vatandaşlara hatırlattı.

 

kırcaalihaber

Önceki Haber

Kosova Cumhurbaşkanının kararı Anayasa Mahkemesi’nden döndü

Sonraki Haber

Kosova’da toplam vaka sayısı 813’e yükseldi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

six + 7 =