Bulgaristan’da Gazze’deki ihtiyaç sahipleri için 208 bin leva bağış toplandı

Bulgaristan Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine destek sağlamak amacıyla şimdiye kadar Başmüftülüğün banka hesaplarına 208 bin leva bağış yatırıldı.

Bağış kampanyası sona erdi, ancak kurum yine de gelmeye devam eden bağışlarla bağışçıların arzusunu yerine getirecek. Toplanan tutarın 300 bin levaya ulaşması bekleniyor.

Başmüftülük, sorunlu bölgeye 160 bin leva tutarında temel ihtiyaç malzemeleri, içme suyu, ilaç, battaniye ve döşekten oluşan yardım paketleri gönderdi.

Başmüftü Yardımcısı ve yardım kampanyasının koordinatörü Beyhan Mehmet, “Savaşın bir an önce bitmesi için Yüce Allah’a dua ederek bağışlarınızı ulaştırmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu amaçla bağış gönderen bağışçıların vasiyetinin yerine getirilmesi için kurban kesme ve dağıtma çalışmaları yapılacak. Kurban bulmak hala çok zor bir iş. Tam da bu nedenle bu amaç için bağış kabul etmeyi bıraktık” diye kaydetti.

Açıklamada, “Şeffaflık ilkelerini takip eden Başmüftülük kurumu, kampanyada toplanan paraların nasıl harcandığına dair bir kez daha rapor yayınlayacak.

Allah, tüm bağışçılardan razı olsun!” denildi.Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

AB: Sırp Belediyeler Birliği’nin kurulmasına ilişkin yeni öneri dengeli

Read Next

İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Erdan, “Gazze’de insani krizin olmadığını” savundu