Angela Merkel – Boyko Borisov

Bulgaristan Hükümeti, ülkede üç yeni anaokulunun inşası ve iki lisenin yeniden inşası için 1.276.986 leva tahsis etti. Fonlar, üç yıl içerisinde uygulanması planlanan anaokulları, kreşler ve okulların inşası, genişletilmesi, büyütülmesi ve yeniden inşası programında öngörülen faaliyetler için sağlandı.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 277.688 leva finansman, Burgaz’ın Gorno Ezerovo semtinde bir anaokulu inşaatı için verildi. Burgaz’daki Bilgisayar Programcılığı ve İnovasyon Meslek Lisesi’nin yeniden inşası ve büyütülmesine yönelik faaliyetlerin devamı için 559.908 leva harcanması öngörülüyor.

Başka bir kararla Gırmen Belediyesi’ne bağlı Dolno Dryanovo köyünde yeni bir anaokulu inşası için 350.868 leva tahsis edildi. Finansal destekle binanın tefrişatı ve teçhizatı ile bahçenin iyileştirilmesini içeren inşaat faaliyetlerine başlanacak.

Belitsa Belediyesi’ne bağlı Gorno Kraişte köyünde bir anaokulunun inşaatına yönelik inşaat faaliyetlerinin bir kısmının ödemeleri için 56.165 leva sağlandı. Ayrıca 32.357 leva ile Gotse Delçev’deki Nevrokop Dimitır Talev Meslek Lisesi’nin teknik donanımı iyileştirilecek.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın üç yıllık programı kapsamında yeni kreş ve anaokullarının inşası ve mevcut binaların iyileştirilmesi için toplam 89 proje teklifi onaylandı. 41 okul ve 6 meslek lisesinin yeni bina ve ek binalarının yeniden inşası, iyileştirilmesi ve inşası için finansman alması öngörülmekte.

Kırcaalihaber

Önceki Haber

İngiltere, Kuzey Makedonya ehliyetini tanıdı

Sonraki Haber

Dünyada her bir milyonda 415 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti