Bulgaristan’da ülkenin geleceği genç ve girişimci Bulgaristan vatandaşlarının elinde. Her yıl üniversitelerden binlerce mezun olmasına rağmen şirketlerin kaliteli personel arayışı devam ediyor. Ülkemizde uzman yetersizliği, Bulgaristan’ın dünya pazarına yapılan yeni sermaye yatırımları çekme rekabetinde giderek geri kalmasına yol açıyor.

Yerel işletmelere kalifiye eleman arayışında yardımcı olmak ve okullar ile girişimciler arasında yakın bir ilişki kurmaya yardımcı olmak amacıyla Bulgar belediyelerinin haber sitesi olan KMETA.BG / www.kmet.kmeta.bg / “Mesleğim – Geleceğim” adlı ulusal bir kampanya düzenliyor.

KMETA.BG, bu kapsamlı girişimle Bulgar işletmelerinin gelişimini destekleyecek ve yetenekli genç profesyonellerin kendileri için en uygun işverenler tarafından keşfedilmesini sağlayacak.

Girişim Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde 29 büyük Bulgar üniversitesi ve 9 büyük şirketin ortaklığında 11 Mayıs 2020 tarihinde yürütülmeye başlayacak. Girişimin medya ortakları Economic.bg Ekonomi Portalı ve FOCUS Haber Ajansı’dır.

11 Mayıs – 14 Haziran 2020 döneminde arzu eden tüm üniversite öğrencileri, özel olarak oluşturulmuş bir platformda hazırlanan seçilen bir konudaki yenilikçi projelerini KMETA.BG sitesine kaydolup göndererek başvurularını sunabilirler.

Her katılımcı, bu kurallara ekli listeye göre seçilen profesyonel bir alanda belirli bir konuda / yönde en fazla 1 / bir / projesini gönderebilir ve projeyi hangi şirket için geliştirdiğini açıkça belirtmelidir.

Girişimin ortakları olan şirketleri temsil eden üyelerden oluşan yetkili bir jüri, ulusal kampanyada ödüllendirilecek katılımcıları belirleyecektir. Temsil edilen şirketlerin her biri, açıkladığı konuda yarışmayı kazanan sadece bir ismi seçme hakkına sahiptir. Bu isim, 2000 / iki bin / BGN nakit ödülü alacak ve şirkette (kendi takdirine bağlı olarak) kariyer fırsatı elde edecek.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi kmeta.bg sitesinde bulunabilir.

 

 

Kaynak: Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Kosova’da AB’nin sağlık projeleri ele alındı

Sonraki Haber

Yunanistan’da vaka sayısı 3.068’e ulaştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × 1 =