Bulgaristan ve Suudi Arabistan, iki ülke arasındaki yatırımları teşvik etmek için ortaklık yapacak

Bulgaristan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Nikola Stoyanov ile Suudi Arabistan Sofya Büyükelçisi Khalid Bin Kamal Fakih arasında gerçekleşen görüşmede Bulgaristan Cumhuriyeti ve Suudi Arabistan Krallığının, iki ülke arasındaki yatırımları teşvik etmek için ortak çalışmalar yapacağı vurgulandı.

Görüşme sırasında iki taraf, ülkemize Suudi Arabistan’dan daha fazla yatırım çekmek için bir temel oluşturacak yatırımların teşviki ve karşılıklı korunması için gelecekte bir sözleşme imzalanmasını tartıştı.

İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler geleneksel olarak iyi bir düzeyde olup Bulgaristan, onları geliştirme fırsatlarına büyük önem vermektedir. Bakan Stoyanov, “Ülkemiz, Suudi Arabistan Krallığı ile ekonomik ilişkilerini aktif olarak geliştirmek istemektedir” diye vurguladı ve Bulgar şirketlerinin Arap ülkesine ihracatlarını artırma potansiyeline sahip olduğu alanlar hakkında bilgi verdi.

Bakan ile Suudi Arabistan Büyükelçisi, yaklaşan Bulgaristan-Suudi Hükümetlerarası Karma Ekonomik İş Birliği Komisyonu Toplantısı’nın düzenlenmesinin yanı sıra şirketler düzeyinde temasların etkinleştirilmesi, iş heyetleri oluşturulması ve her iki ülkede yapılan fuar ve sergilere katılımı görüştüler.

Stoyanov, Khalid Bin Kamal Fakih’i Riyad’ın World Expo 2030’a ev sahipliği yapmaya adaylığını tebrik ederek başarılar diledi.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan’a karşı ülkemizin menfaatlerini tüm imkanları kullanarak savunmaktan geri kalmayız

Read Next

ABD: Sırbistan, Rusya’yla ne imzaladığını açıklasın