Bulgaristan Turizm Bakanı Prodanov, Arap ülkelerinin büyükelçileri ile sağlık turizminin geliştirilmesi olanaklarını görüştü

Sofya’daki Libya Diplomatik Misyon Şefi Moftah Dreni ile Bulgaristan Turizm Bakanı Hristo Prodanov, Bulgaristan ile Libya arasında sağlık turizminin geliştirilmesi olanaklarını görüştüler.

Prodanov, bakanlığın önceliklerinden birinin üçüncü ülke vatandaşlarına vize verme sürecini kolaylaştırmak olduğuna dikkat çekerek bu konuda aktif olarak çalıştıklarını belirtti. Bakan Yardımcısı Mariela Modeva, çalışma toplantılarının hâlihazırda sürdüğünü ve Bulgaristan’a turist akışının artırılması için önemli bir ön koşul olması nedeniyle konuyla ilgili kurumlar arası bir çalışma grubunun kurulduğunu da sözlerine ekledi.

Görüşmede Bulgaristan ile Libya arasında sağlık turizminin geliştirilmesine ilişkin bir anlaşmanın hazırlanmasına yönelik belirli adımlar ve eylemler ele alındı. Yabancı diplomatlar, Bulgaristan’ın sağlık turizminde gelişmiş bir deneyime sahip olduğu ve bu alandaki geleneklerinin iyi bilindiği izlenimlerini paylaştılar.

Bakanın Libya Diplomatik Misyon Şefi Moftah Dreni ile gerçekleştirdiği görüşmede Katar Krallığı Büyükelçisi Fahad İbrahim Al-Mushairi, Irak Büyükelçisi Lina Omar, Suudi Arabistan Krallığı Büyükelçisi Khalil Kamal Fakih ve Filistin Büyükelçisi Ahmed el-Matbuh de hazır bulundular. Diplomatlar, Bakan Prodanov’un bu girşimini memnuniyetler karşılayarak, Bulgaristan ile Arap ülkeleri arasındaki turizm ve kalkınma alanındaki iş birliğine destek ve hazır olduklarını ifade ettiler.

Bulgaristan Balneoloji ve SPA Turizmi Birliği Derneği Başkan Yardımcısı Jivko İvanov, derneğin deneyimlerini paylaştı ve Bulgaristan’ın sağlık turizmi, rehabilitasyon ve rekreasyon alanında en yüksek çalışma kriterlerini ve standartlarını karşılayan uluslararası kabul görmüş bir destinasyon olduğunu vurguladı. Ayrıca örgütün yardıma ve Arap ülkelerinden turizm örgütleriyle iş birliğine hazır olduğunu ifade etti.

Kaynak: Kircaalihaber

Read Previous

Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü yarın kutlanacak

Read Next

Kosova hükümeti büyük ölçekli siber saldırının hedefi haline geldi