Bulgaristan, Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı kapsamında ilk ödeme talebini sunacak

Basına açıklamalarda bulunan Bulgaristan Başbakan Yardımcılar İvan Demerdjiev ve Atanas Pekanov, “Bulgaristan, Ulusal Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı kapsamında ilk ödeme talebini Ağustos ayının sonuna kadar sunacak ve bundan sonraki iki ay içinde ilk ödemeyi bekliyoruz.” denildi.

Başbakan Yardımcıları Demerdije ve Atanas Pekanova, “Ancak bu amaçla, bir proje için bir yüklenici firma seçmek gerekiyor – olağan kabinenin Bilgi Hizmetleri Şirketi ile bir anlaşma yapmaya karar verdiği İçişleri Bakanlığı’nın radyo iletişim sistemi TETRA projesi söz konusudur. Bu şekilde yapıldığında prosedür, Avrupa Komisyonu ile mutabık kalınan rekabetçi bir temelde şeffaf bir prosedür uygulanmasına ilişkin kriterleri karşılamazdı” diye bildirdiler.

İkili, geçici hükümetin göreve başlamasının hemen ardından Bilgi Hizmetleri Şirketi, Maliye Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında konuyla ilgili görüşmelerin başladığını da sözlerine ekledi. Kamu Düzeni ve Güvenliğinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı İvan Demerdjiev, “İçişleri Bakanlığı tarafından halihazırda birden fazla yüklenicinin teklif verme olasılığı göz önünde bulundurularak değişen koşullarla TETRA projesi için ihale açılmasına ilişkin yeni bir belge taslağı hazırlandı. İhale, maksimum sayıda şirketin katılmasına imkan verecek şekilde yeniden açılacak. Bu şekilde, eskiden yapıldığı gibi doğrudan müzakere yoluyla karşılanamayan AK’nin gereklilikleri yerine getirilmiş olacak” diye kaydetti.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye ile ileri seviyede adımları temin etmemiz gerek

Read Next

Tabanovce Sınır Kapısı’nda 40 dakika bekleniyor