Bulgaristan sınırında 114 bin euroluk altın ele geçirildi

Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda, Türkiye’den ülkeye giriş yapan iki ayrı araçta 2 kilogram 534 gram kaçak altın takı ele geçirdi.

Bulgaristan Sınır Polisi’nin yaptığı açıklamaya göre, 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde Türkiye’den Bulgaristan’a geçiş yapan iki ayrı araçta 2,5 kilogramdan fazla miktarda altın ziynet eşyası ele geçirildiği belirtildi.

İlk olay 31 Temmuz pazartesi günü yaşandı. Türkiye’den Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen, farklı ülke plakalı, sürücü ile birlikte 3 yolcunun bulunduğu araçta arama yapıldı. Bulgar vatandaşı olan sürücü ve yolcular beyan edilecek bir şey olmadığını belirtse de yapılan detaylı aramada, bir sırt çantasının içinde ve üç yolcunun kıyafetlerinin ceplerinde içinde altın takıların bulunduğu zarflar ele geçirildi. 

Ele geçirilen 977 gram 14 ayar altın takıların toplam değerinin 90 863.79 Bulgar levası (40.460 euro) olduğu belirtildi. 

Bir diğer olay ise 1 Ağustos Salı günü, yine Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda meydana geldi. Türkiye’den Bulgaristan’a geçmek isteyen Bulgar plakalı bir araçta yapılan aramada 144 875 Bulgar Levası (74.078 euro) değerinde 1 kilogram 557 gram altın ele geçirdi. Ele geçirilen küpe, kolye, bilezik gibi çeşitli ziynet eşyasının iki ayrı çanta içine gizlenmiş halde bulunduğu kaydedildi. Aracın Bulgar vatandaşı sürücüsü L.V. hakkında soruşturma başlatıldı.

sonhaber

Read Previous

“Bosna Hersek Savunması-Igman 2023” etkinliğinin merkezi töreni gerçekleştirildi

Read Next

Slovenya’daki sel felaketinde 3 kişi hayatını kaybetti