Bulgaristan Sayıştay Başkanı Tsvetan Tsvetkov, Başmüftülüğü ziyaret etti

31 Ocak 2019 Perşembe günü Bulgaristan Başmüfüsü Dr. Mustafa Hacı, başkent Sofya’daki Başmüftülük makamında Bulgaristan Sayıştay Başkanı Tsvetan Tsvetkov’u kabul etti. 

Dr. Hacı ve Tsvetkov’un tanışması ve birbirlerini tanıması amacıyla yapılan görüşmede Başmüftülük ile Sayıştay arasında ileride işbirliği yapılması ve etkileşimde bulunulması ele alındı. Başmüfü Dr. Hacı konuğuna dini kuruluşun tarihçesine de değinerek Başmüftülüğün yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgi verdi. Bu, şimdiye kadar bir Bulgaristan Sayıştay temsilcisinin Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü’ne gerçekleştirdiği ilk ziyarettir.

Başmüftülüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette Tsvetkov’a Sayıştay Başkan Yardımcıları Goritsa Grınçarova-Kojarova ve Toşko Todorov eşlik ettiler. Görüşmede Başmüftü Yardımcısı Murat Pingov ve Başmüftülüğün Başmühasebecisi Fatime Mangova da hazır bulundular.

Görüşmeye ev sahipliği yapan Dr. Mustafa Hacı ve konuklar birbirlerine olan saygısını göstermek için birbirlerine mütevazi hediyeler verdiler. Sayıştay temsilcileri, Başmüftü’ye jübile plaketi ve Sayıştay’ın kuruluşunun 130.yıldönümü anısına bastırılan madeni para sundular. Başmüftü ise konuklarına Kur’an-ı Kerim kitabının Bulgarca Meali’ni hediye etti.

 

Kırcaalihaber

Read Previous

Rafadan Tayfa Batı Trakyalı çocuklarla buluşuyor

Read Next

Devlet Bakanı Hasan’dan sanayi bölgelerine ziyaret

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *