Bulgaristan Ordusu, 500’den fazla asker arıyor

Bulgaristan Ordusu, hala askeri personel arıyor. Pozisyonlar, Kara Kuvvetleri, Lojistik Destek Komutanlığı ve Müşterek Özel Harekat Komutanlığı’nda bulunuyor.

En fazla askeri personel 280 kişi ile Lojistik Destek Komutanlığı’nda aranıyor. Başvurular, 27 Ocak’a kadar yapılacak. Ancak bu aynı zamanda ordumuzdaki en yeni yapı olup Eylül 2021’den beri faaliyette bulunuyor.

Ordudaki diğer yeni yapılanma olan Özel Harekat Komutanlığı için de 30 asker aranıyor. Özel Harekat Komutanlığı, birkaç yıldır Tsrınça’da da özel bir eğitim alanına sahiptir. Başvurular 10 Şubat’a kadar yapılacak. Her iki komutanlık için sınavlar mart ayı başında yapılacak.

Kara Kuvvetleri için de 255 askeri personel aranıyor. Adaylar için 40 yaşından büyük olmamaları, askerlik hizmetine uygun olmaları, hüküm giymemiş olmaları gibi şartlar devam ediyor.  

Bulgaristan Savunma Bakanlığı, profesyonel askerlerin özel eğitim, departman konutu, çeşitli ücretler gibi avantajlara sahip olduğunu hatırlatıyor.

2021 savunma raporuna göre, Kara Kuvvetleri en çok askeri personel sıkıntısı çekiyor ve bu durum, onların savaşa hazır seviyesini olumsuz bir şekilde etkilediği belirtildi.

Kırcaalihaber

Read Previous

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’ni 2022’de 13 milyon 635 bin 229 kişi ziyaret etti

Read Next

3 SORUDA – Kosova-Sırbistan gerilimi