Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Bakanlar Kurulu toplantısında, “Seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlamaya yönelik çeşitli faaliyetler için 65 251 000 leva (yaklaşık 34 milyon avro) kaynak tahsis ediyoruz” diye kaydetti.

Başbakan, hükümetin oylama makinesi satın almak için ayrılan fonlarla birlikte 2021 Parlamento seçimlerine hazırlıklar için yapılan masrafları karşılamak için şimdiye kadar yaklaşık 110 milyon leva kaynak tahsis ettiğini vurguladı.

Tahsis edilecek fon miktarı, Maliye Bakanlığı tarafından ilk önce öngörülen miktardan 1,2 milyon leva fazla. Böylece Merkez Seçim Komisyonunun bölge seçim komisyonu ve seçim kurulu üyelerinin ücretlendirilmesine ilişkin talebi karşılanacak.

Karantinadaki kişilerin seyyar sandıkta veya ayrı bir sandıkta ve hastanede yatan Covid-19 hastalarının da seyyar sandıkta oy kullanmasına imkan sunulacak.

Salgın sırasında oy verme işlemlerinin sağlıklı ve güvenli koşullar altında yürütülmesi için koruyucu maskeler, eldivenler, dezenfektanlar gibi gerekli tüm koruma araçları sağlanacak.

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Kuzey Makedonya, küresel demokrasi endeksi “Economist” listesinde 78. sırada

Sonraki Haber

TEKNOFEST 2021’in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi