Bulgaristan, ilk kez İstanbul 10. Uluslararası Prohunt Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı’na katılıyor

Bulgaristan, Türkiye’nin megakenti İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Prohunt  Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı’nda ilk kez kendi standı ile yer alıyor. Sliven (İslimye) Güneydoğu Devlet Orman İşletmesi, bu yıl 10’uncusu yapılan fuarda topraklarında av turizmi için fırsat sunan avlanma yerlerinin yanı sıra ülkeden çeşitli seçkin av ganimetlerini sunuyor.

Forumun resmi açılışını gerçekleştirenler arasında Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Kadir Çokçetin ile birlikte Tarım Bakan Yardımcısı Müh. Valentin Çambov da yer aldı.

Açılış törenine katılan resmi konuklar arasında Sliven Güneydoğu Devlet Orman İşletmesi Müdürü Müh. Dimço Radev, Müdür Yardımcısı Müh. Stanimir Sotirov ile Sliven Güneydoğu Devlet Orman İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Vasil Petrov da yer aldılar.

Bulgaristan’daki orman işletmelerinin temsilcileri, ülkeyi temsil etme fırsatı için organizatörlere içtenlikle teşekkür ettiler. Onlar, avcılık alanında iyi uygulamaların, deneyimlerin ve fikirlerin paylaşılması için bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğuna inandıklarını ifade ettiler.

Sorumlu oldukları bölge şubelerinin faaliyetlerini sunmak için Güneydoğu Devlet Orman İşletmesi’ne bağlı Gramatikovo, Mazalat, Nesebır, Topolovgrad (Kavaklı), Ropotamo ve Tunca’daki av hayvanı yetiştirme çiftliklerinin müdürleri de fuara katılıyorlar. Bakan Yardımcısı Müh. Çambov, “Dört gün süren forum dünyanın her yerinden av turizmi tutkunlarını cezbediyor ve burada Bulgaristan’da avcılık faaliyetlerinin tanıtımının bizim için son derece yararlı olacağına inanıyoruz” dedi.

Smolyan (Paşmaklı) Güneyorta Devlet Orman İşletmesi ile Blagoevgrad (Yukarı Cuma) Güneybatı Devlet Orman İşletmesi müdürleri Müh. Zdravko Bakalov ile Müh. Blagoy Milev de fuarda hazır bulunuyorlar.

27 Mayıs’a kadar İstanbul Fuar Merkezi’nin üç salonunda yer alan onlarca ülkenin açtığı onlarca stantlarda av ganimetleri, silahlarının sergilendiği ve av turizmi destinasyonlarının tanıtıldığı sergilerin gezildiği gibi av malzemeleri, aksesuarları ve çok daha fazlası satın alınabiliyor.

Kırcaalihaber

Read Previous

Hırvatistan’da Türkiye’deki depremzedeler için konser düzenlendi

Read Next

Almanya’da DİTİB Schwelm Mescid-i Aksa Camisi dualarla ibadete açıldı