Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Denetleme Daire Başkanlığı, bugünden itibaren yerleşim yerleri içinde ve dışında sürücülerin hız sınırına uyup uymadığına yönelik denetim eylemine başlıyor. Hız denetimi, 27 Ocak’a kadar bir hafta sürecek.

Bir öncekinin hemen ardından başlayan yeni trafik denetim eylemi, geçen hafta gerçekleştirilen denetimler kapsamında elde edilen olumsuz sonuçlardan kaynaklanıyor. Polis ekipleri yalnızca şehirlerin çıkış ve girişlerinde değil, aynı zamanda yerleşim yerlerinde de yoğun denetimler yapacak.

Yıl başından bu yana yapılan denetimlerde toplamda 1 milyondan fazla hız ihlali tespit edildi. Şehirlerde hız sınırının 100 km / s’den fazla aşıldığı ciddi ihlaller tespit ediliyor. Bir hafta içinde 1 400 sürücünün kemer veya kask takmadığı saptandı.

Sadece bir hafta içinde 1 400’den fazla ihlal tespit edildi. 53 sürücünün uyuşturucu madde kullandığı, 142’sinin ise alkollü olarak araç kullandığı belirlendi.

37 000 motorlu taşıt, 44 000’in üzerinde sürücü ve diğer yol kullanıcıları denetlendi.

Küçük yerleşim yerlerinde sadece bir hafta içinde ehliyetsiz araç kullanan veya ehliyeti olmayan 197 sürücünün tespit edilmesi endişe verici. Bu ihlal, özellikle küçük yerleşim yerlerinde yoğun olarak yaşanıyor.

Kircaalihaber

Önceki Haber

Kuzey Makedonya’da koronavirüs vaka sayısı 90 bini geçti

Sonraki Haber

Aytemiz Alanyaspor’un Yunan futbolcusu Tzavellas PFDK’ye sevk edildi