Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı İvan Geşev, Uluslararası Savcılar Birliği’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gitti

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı İvan Geşev, Uluslararası Savcılar Birliği’nin (IAP) 1. Avrupa Bölgesel Konferansı’na katılmak üzere İstanbul’u ziyarette bulunuyor.

Forumun ev sahipliğini T.C. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin  yapıyor. Konferans, sembolik bir anlam taşıyan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ev sahipliğinde düzenleniyor. Konferansın konusu “Dijitalleşme Çağında Etkin Soruşturma”dır. Konferansa Avrupa, Orta Asya ve ABD’den savcılık ve soruşturma organlarının yöneticileri katılıyor.

Forumun açılışını Türkiye Başsavcısı, Azerbaycan Cumhuriyeti Başsavcısı ve Uluslararası Savcılar Birliği Başkan Yardımcısı Kamran Aliyev, Türkiye Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca yapacak.

Çalışma programı, dünya ölçeğinde dijitalleşmenin yükselişi çerçevesinde çeşitli suçların soruşturulmasına ve işlenen suç veya kabahatlerin faillerinin kimliklerinin tespit edilmesinin önündeki zorluklara odaklanmaktadır.

Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Yunanistan ve Suriye sınırında 6’sı terör örgütü mensubu 12 kişi yakalandı

Read Next

Trepçe madenine devlet desteği