Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Veliko Tırnovo şehrinde Ulusal Askeri Üniversitesinde düzenlenen 2020 mezunlarına birinci subay rütbe işaretlerinin verildiği törende yaptığı konuşmada, “Kabinede yapılan değişiklikleri onaylamıyorum. Bu hareket, zaman kazanma girişimidir. Bulgaristan, bundan kaybediyor. Topluma karşı hesap verebilir, şeffaf ve sorumluluk sahibi bir hükümete sahip olmamızı sağlamalıyız” diye kaydetti.

Radev, mevcut durumdan çıkmanın tek yolunun hükümetin ve Başsavcı İvan Geşev’ın istifa etmesi ve erken seçimler yapılması olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı, “İnsanları dinliyorum, pankartları okuyorum, genç yaşlı herkesin bayrağımızı taşıdığını görüyorum. Halkın tarafını tutuyorum. Hükümete güven duyulmadığı halde olağan genel seçimlere kadar kalan bu yarım yılda neler olabileceğini hayal edebiliyor musunuz?” diye sordu.

Radev, “Anayasanın yasallığını ve uygulanmasını empoze eden ve buna örnek olan bir hükümet görmek istiyorum. Hükümetin anlamlı reformlar yapmasını, bizi Avrupa’ya entegre etmesini ve ülkemizi modernize etmesini istiyorum” dedi.

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Kosova’da vaka sayısı 6.680’e yükseldi

Sonraki Haber

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde ilk sabah namazı kılındı