Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğünün en önemli sosyal yardım projelerinden biri olan, topluma emanet edilen yetimleri gözetme, maddi ve manevi katkı sağlama, moral motivasyon verme hedefli yürütülen “Bir Yetime Kefil ol” milli kampanyasına yönelik çalışmalar sona geliyor.

Konu ile ilgili Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmed Kırcaali Haber Gazetesine şu bilgileri verdi: “Kırcaali Bölge Müftülüğü olarak, Vaizemiz Sibel Mehmed’in rehberliğinde 6 adet Kermes düzenledik. İkisini Mestanlı ve Yenipazar’da Mestanlı İmam Hatip lisemiz ile birlikte yürüttük, diğer dördü Kırcaali Merkez camiinde ve Üreticiler Pazarı’nda Kız Kur’an kursumuzun duyarlı öğrencileri ve bayan teşkilatımızın duyarlı bayanlarıyla yürütüldü.
Yetimler için kermeslerden 10.616,72 Leva toplandı.

Tafsilatlı malumat şu şekildedir:
06.11 Cuma Kırcaali Camii – 3200,00 Leva
07.11 C-si Kırcaali Pazarı – 2980,00 Leva
10.11 Salı Mestanlı Pazarı – 1140,00 Leva
11.11 Çarşamba Çernooçene Pazarı – 1030,00 Leva
13.11. Cuma Kırcaali Camii – 840,00 Leva
14.11. Cumartesi Kırcaali Camii – 1424,72 Leva.

Kırcaali Bölge Müftülüğü olarak Kermesleri düzenleyen ve sergilerde kampanyayı duyuran Vaizemize, Kız Kur’an kursu öğrencilerimize, hanımefendi ablalarımıza, müftülük personelimize, Mestanlı İmam Hatip lisesi yönetimine, yetimler için alışveriş yapan duyarlı halkımıza gönülden teşekkür ederiz.
Kırcaali Müftülüğü olarak Yetimler Kampanyasını 15.10.2020 tarihinde başlattık, evlerinizde fazla eşyaları yetimler için bize ulaştırın dedik. Onlarca koli eşya toplandı.
Katıldığım Bursa programında kampanyayı paylaştım, oradan da iki minibüs eşya, ayakkabı, bakliyat, hurma ve tatlılar ulaştırıldı.
Hayır sahiplerine, Minibüs tahsis eden Osmangazi Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz.
Emeği geçenlerden Cenab-ı Hak Razı olsun.
Bilginize arz eder, en yakın zamanda köylerden gelen katkılar ile birlikte Kermesten toplanılan miktarı Başmüftülük Yetimler Fonuna ulaştıracağımızı taahhüt ederiz.
Temennimiz 2021 yılında 450-500 yetim yavrumuza yönelik bu anlamlı çalışmayı yürütebilmektir. Malumunuz 2020 yılında yardımcı olmaya çalıştığımız yetimler 383 idi.
Mevlam rızasına vesile eylesin, yetimlerin hayır dualarına nail eylesin. Kalplerimizi esenlik ve huzur dolu, evlerimizi bereket ve saadet dolu kılsın.
Sevgili Peygamberimiz’in (SAS) cennette komşusu kılsın. { Amin}.“

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Kosovalı Judocu, olimpiyat madalyasını kanserli çocuklar için satıyor

Sonraki Haber

Üsküplü öğretmen Bahri Gina vefat etti