Bulgaristan Başmüftülüğü, Türkiye’deki depremzedeler için 1 940 000 leva bağış topladı

Bulgaristan Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Başmüftülük kurumu Türkiye’deki depremzedeler için düzenlediği yardım kampanyasında 1 940 000 leva bağış topladı.

Yıkıcı doğal afetten haberdar olur olmaz hemen yardım toplanmaya başlandı ve Başmüftülük, deprem mağdurlarına yardım elini uzatan ilk kurumlardan biri oldu.

Açıklamada, “Yardım kampanyası 13 Şubat’ta sona erdi, ancak Başmüftülüğün bağış hesaplarına ve çeşitli birimlerine bağışlar gelmeye devam ediyor. Bu nedenle miktarın artmasını bekliyoruz” denildi.

Başmüftülük yönetimi ile Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök arasında gerçekleşen görüşmenin ardından toplanan paranın bir kısmının evsiz kalan insanlar için konteyner ve çadır alınması için kullanılmasına karar verildi. Paranın diğer kısmı se Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı’nın (Diyanet) banka hesabına aktarılacak ve mağdurların evlerinin restore edilmesi için kullanılacak.

Başmüftülük birkaç gün sonra alınan tüm bağışlarla ilgili ayrıntılı bilgiler yayınlayacak.

Kurum, duyarlı davranan tüm bağışçılara teşekkür eder!

Açıklamada, “Bölge müftülüklerine, cami encümenliklerine, imamlara, medyaya ve ayrıca farklı etnik grup ve dinlere mensup tüm Bulgaristan vatandaşlarına bu zor zamanda destekleri için teşekkür ediyoruz.

Yüce Allah, hayırlarınızı kabul etsin, size ve ailenize sağlık, huzur ve uzun ömür versin!” ifadeleri kullanıldı.  

Kaynak: KIRCAALİ HABER

Read Previous

Bosna Hersek’te farklı milletlerden öğrenciler depremzedeler için kenetlendi

Read Next

Sırp lider Vucic, seçim için her zaman hazır olduğunu belirtti