Bulgaristan Başbakanı Petkov, istihbarat servislerinin faaliyetlerini bizzat kendisi izleyecek

Bulgaristan Başbakanı Kiril Petkov, hükümetin genel politikasının koordinasyonu ve Bakanlar Kurulu’na bağlı yürütme organları ile etkileşimle ilgili işlevleri dağıttı.

AB Finansal Fonlarından Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Asen Vasilev, hükümet ile Devlet Metroloji ve Teknik Denetim Ajansı, Devlet Ticaret Borsaları ve Piyasalar Komisyonu ve Nükleer Düzenleme Kurumu arasındaki etkileşimi yürütecek.

Etkili Yönetimden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Kalina Konstantinova’nın sorumluluk alanı şu yürütme organlarını kapsıyor: Devlet Elektronik Devlet Ajansı, Devlet Arşivleri Ajansı, Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Ajansı, Ulusal Mesleki Eğitim ve Öğretim Ajansı, Kamu İşletmeleri ve Kontrol Ajansı, Bulgaristan Patent Kurumu ve Ulusal İstatistik Enstitüsü.

Başbakan Kiril Petkov, Devlet Mülteciler Ajansı, Devlet Yurt Dışı Bulgarlar Ajansı, Devlet Yol Güvenliği Ajansı, Devlet Çocuk Koruma Ajansı, Devlet Araştırma ve Yenilik Ajansı, Devlet Bilgi Güvenliği Komisyonu, Devlet Rezervleri ve Savaş Acil Durum Stokları Ajansı, Devlet İstihbarat Ajansı (DAR), Devlet Milli Güvenlik Ajansı (DANS) ve Devlet Teknik Operasyonlar Ajansının faaliyetlerini bizzat kendisi izleyecek.

Kircaalihaber

Read Previous

DSÖ: Omicron son varyant olmayacak

Read Next

2021’de yaklaşık 5 bin kişi Kosova vatandaşlığından ayrıldı