Bulgaristan Başbakanı Glavçev MSK ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi

Bulgaristan Başbakanı Dimitır Glavçev, 9 Haziran 2024 tarihinde yapılacak seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Merkez Seçim Komisyonu (MSK) temsilcileriyle bir çalışma toplantısı daha gerçekleştirdi.

Toplantıya İçişleri Bakanı Kalin Stoyanov, Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Violeta Koritarova ve e-Devlet Bakanı Valentin Mundrov, Dışişleri Bakan Yardımcısı İvan Kondov ve Ulaştırma ve İletişim Bakanı Dimitır Nedyalkov’un yanı sıra İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Dimitır Kangalciev de katıldı.

MSK Başkanı Kamelia Neykova geçici kabine üyelerine parlamento ve Avrupa seçimleri için hazırlıkların normal bir şekilde devam ettiği konusunda güvence verdi.  Neykova, “Seçim Komisyonu her iki seçim için de açıklayıcı bir kampanya başlattı bile. Önümüzdeki günlerde, geçersiz oy pusulalarının sayısını azaltmak amacıyla, kağıt oy pusulalarıyla oy kullanırken ilk olarak seçilen parti, koalisyon veya bağımsız adayın numarasının bulunduğu kutuyu doğru bir şekilde işaretlemeye odaklanacağız” dedi.

Başbakan Glavçev, makinelerin uygunluğunun belgelendirilmesine yönelik faaliyetlerin de programa uygun olarak devam ettiğini ve sürecin 26 Mayıs 2024 tarihine kadar tamamlanmasının beklendiğini belirtti.

Glavçev, tüm önemli konuların ele alınması için hükümetin MSK ile sürekli iletişim halinde olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kırcaalihaber

Read Previous

Kurti: Biz Seçime Her Zaman Hazırız

Read Next

Yunanistan’da “Nekbe”nin 76. yılı dolayısıyla yürüyüş düzenlendi