Angela Merkel – Boyko Borisov

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, 19 Ekim Bulgar Hekimler Günü münasebetiyle sosyal medya hesabı üzerinden bir kutlama mesajı yayınladı.

Başbakan mesajında, “Koronavirüsü (COVID-19) ile mücadelede hayatını kaybeden tüm doktorlara en derin şükranlarımı sunuyorum. Onların ve her birinizin çabaları nedeniyle hepinizi sorumlu ve disiplinli olmaya çağırıyorum. Doktorlara minnettarlığımızı ifade etmenin en iyi yolu bu” diye belirtti.

Borisov, mesajında şunları ifade etti: “Tüm doktorların Bulgar Hekimler Gününü kutlarım! Kendinizi insanların hayatını kurtarmaya, insanlara hizmet etmeye ve yardım etmeye adadığınız asil davanıza devam etmenizi dilerim. Bu zor dönemde son derece büyük bir sorumluluk taşıyorsunuz. Sağlık sistemi daha önce hiç böyle bir zorlukla karşılaşmamıştı. Aylardır koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyorsunuz. Çok çaba sarf ettiniz, çok risk aldınız. Siz ve aileniz çok şeyden mahrum kaldınız. Ama şu anda insanların en önemli dayanağı sizsiniz. Profesyonelliğiniz ve cesaretiniz herkes tarafından çok takdir ediliyor”.

Kırcaalihaber

Önceki Haber

Uluslararası Türkçem Dergisi 2020 Yılın Ödülü şair Nusret Dişo Ülkü’ye verildi

Sonraki Haber

K. Makedonya’da günlük ölü sayısında ciddi artış