Bulgaristan’ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) partisinden yapılan açıklamaya göre, GERB Genel Başkanı ve Başbakan Boyko Borisov, Maliye Bakanı Vladislav Goranov’un, İçişleri Bakanı Mladen Marinov’un ve Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’un istifasını istedi.

Kararın, GERB Genel Başkanı ve Başbakan Borisov’un partinin il koordinatörleriyle yaptığı görüşmeden sonra alındığı belirtildi. Toplantıda GERB il koordinatörlerinin, GERB ve bu üç bakanın, Hak ve Özgürlükler Partisi (HÖH) ve Delyan Peevski’ye doğrudan bağımlı olduğu telkinlerinin reddedilmesi üzere Borisov’dan söz konusu bakanları görevlerinden istifa etmelerini istemesinde ısrar ettiler. GERB il koordinatörlerinin ifadesine göre, HÖH ile bağlantısı olduğu telkini üzerinden yürütülen spekülasyonlar nedeniyle parti haksız yere eleştiriliyor.

GERB, Maliye Bakanı Vladislav Goranov’un Bulgaristan’ın Avro Bölgesinin bekleme odasına girmesine ve sürdürülen finansal istikrar politikasına katkısını takdir ediyor. Toplantıda İçişleri Bakanı Mladen Marinov’un da bakanlık döneminde kaçakçılıkla, geleneksel suçlarla ve uyuşturucu madde kaçakçılığı ve ticareti ile mücadelede iyi sonuçlar elde edilmesinden dolayı takdir edildiği belirtildi. Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov’un da Bulgaristan’daki yabancı yatırımların artışına katkısından dolayı takdir edildiği belirtildi.

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

AB, Kuzey Makedonya’ya mali destek hazırlığında

Sonraki Haber

İtalya’dan Kovid-19 nedeniyle 3 Balkan ülkesine “seyahat yasağı”