Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu yarınki toplantısında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması ve açık alanda maske kullanımını görüşecek.

Kuzey Makedonya Sağlık Bakan Yardımcısı İlir Hasani bugün yenilenen Bardovci’deki Psikiyatri Hastanesi kronik hastalıklar kliniği açılışında yaptığı konuşmada kısıtlamaların gelecek haftadan itibaren hafifletileceğini umduğunu söyledi.

Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun yarın tedbirlerin hafifletilmesini görüşeceğini kaydeden Hasani, “Salgında çok hızlı bir düşüşe işaret eden rakamlar göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta hafifletici önlemler olacağı konusunda iyimserim. Spesifik olarak hangi tedbirler olduğu noktasında spekülasyon yapmak istemiyorum. Ancak, alınan tüm önlemler başka bir ek denetimden geçecektir. Sağlık Bakanlığı ve Hükümet olarak vatandaşlarımızın sağlığını riske atmadan tedbirleri almak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun ilk ele alacağı konunun açık havada maske takılması olduğunu doğrulayan Hasani, diğer vatandaşlar gibi dışarıda maske taşımanın yük olduğunu söyledi.

Kendi fikrinin sokağa çıkma yasağının tamamen kaldırılması yönünde olduğunu ifade eden Hasani, son kararı Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu’nun vereceğini söyledi.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Pendarovski Papa ile görüştü

Sonraki Haber

‘Biz Türk’üz Bulgar ismini istemedik’