Bugün Brus Trebevic isimli Spor ve Eğlence Merkezinde “Uživaj u regionu Sarajevo-Romanija” (Saraybosna-Romanija bölgesinin tadını çıkar) projesinin resmi promosyonunda turistik balonla ilk uçuş gerçekleşti.

Jahorina Turizm Organizasyonundan gelen açıklamaya göre, projenin odak noktası dış mekanların donatılması, küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin kapasitesinin güçlendirilmesi ve onların uluslararası seviyede hizmet verebilmelerine yardımcı olmaktır.

Bu projeyi hayata geçirenler arasında Jahorina Turizm Organizasyonu, Doğu Saraybosna Şehir Kalkınma Ajansı, Sırp Cumhuriyeti Ticaret Odası ve ticari kuruluş “Stanišić” Pale var.

Söz edilen proje “EU4Biznis” projesi çerçevesinde gerçekleşti. EU4Biznis, Bosna Hersek’teki ekonominin güçlendirilmesi adına Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilen ve 16,1 milyon Avro değerinde olan proje, Bosna Hersek’teki ekonominin güçlendirilmesi amacıyla Avrupa Birliği tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ne yazık ki, gereken izinler alınamadığı için ziyaretçiler balonla uçamayacak. Ancak balonla 100 metre yüksekliğine çıkıp etrafı izleyebilecekler. 

Kaynak: Balkan News

Önceki Haber

Son 24 saatte 19 yeni vaka, 2 ölü

Sonraki Haber

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadağ Cumhurbaşkanı Cukanoviç’le görüştü