Bugün itibariyle, Vatandaşlık Belgesi elektronik ortamda alınabilecek

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bugün itibariyle, Vatandaşlık Belgesi’nin elektronik ortamdan alınabileceğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Bilgi Toplumu ve Yönetimi Bakanlığı’nın bir projesi olan ve vatandaşların işlerini basitleştirmek için tüm devlet kurumlarının birleştiği “Hizmetler için Tek Nokta” binasında düzenlenen bir etkinliğe katıldı.

Etkinlikte, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ve Bilgi Toplumu ve Yönetimi Bakanı Azir Aliu, Vatandaşlık Belgesi’nin verilmesiyle ilgili olarak vatandaşlara yönelik hizmetlerin dijital dönüşüm sürecinin başlaması münasebetiyle etkinlikte konuşma yaptı.

Bakan Spasovski, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarının e-posta adresinden ve cep telefonundan elektronik biçimde vatandaşlık sertifikası alabileceğini söyledi.

Spasovski, “Bu amaçla İçişleri Bakanlığı olarak, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarının kayıt tutma şekli ve uygulanan veya düzenlenen formlar hakkında Yönetmelikte değişiklik ve eklemeler yapmak üzere bir Yönetmelik kabul ettik. Aynı zamanda, Bilgi Toplumu ve Yönetimi Bakan ile işbirliği içinde Bilişim ve Telekomünikasyon Departmanı ve Sivil İşler Departmanından çalışma ekipleri, Ulusal Elektronik Hizmetler Portalı aracılığıyla talebin bir e-posta adresi veya akıllı telefon aracılığıyla uygulanmasını mümkün kıldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Yunanistan’dan Arnavutluk’a tehdit

Read Next

Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları maaşlarının artması için uyarı protestosu düzenledi