Bu hafta sonuna kadar Hükümetin tüm hassas vatandaş kategorilerine yönelik tedbirleri alması bekleniyor

Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Yovanka Trançevska, Hükümetin bu hafta sonuna kadar tüm hassas vatandaş kategorilerine yönelik tedbirleri açıklayacağını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Yovanka Trançevska, bugün yaptığı açıklamada, tedbirlerin hafta sonuna kadar açıklanmasının beklenildiğini ve o zaman tam olarak kimlerin kapsanacağının ve aylık desteğin ne kadar olacağının bilineceğini söyledi.

Çalışma Grubu’nun özellikle düşük emekli maaşı olan emekliler tarafından desteklenen teklifleri zaten sunduğunu da sözlerine ekleyen Trançevska, ‘’Evet, Çalışma Grubu’nun önereceği tedbirler tartışılıyor, aslında özellikle emekli maaşı düşük olan emeklileri desteklemek için Hükümet’e teklif ettiler ve tabii ki bir kanun taslağı, taslağı için sistemsel bir çözüm üzerinde de çalışmalar yapılıyor. Asgari emekli maaşının belirlenmesine ilişkin hükümler. Ancak bu ay sonuna kadar bir çözümün çok yakın zamanda benimseneceğini sanmıyorum çünkü bu, asgari emekli maaşını düzenleyen karmaşık bir konu.‘’ değerlendirmesinde bulundu.

Trançevska, tedbirlerin büyük olasılıkla en savunmasız emeklileri, yani en düşük emekli maaşına sahip olanları hedef alacağını belirtti.

Read Previous

Üç farklı kıtanın çocukları TİKA desteği ile Ankara’da buluştu

Read Next

Eylül ayında ortalama net maaş 37 bin 876 denar oldu