Bu banklar hem vücudu hem de ruhu dinlendiriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesince kentin belirli noktalarına yerleştirilen banklar, vatandaşların Mehmet Akif Ersoy’dan Necip Fazıl Kısakürek’e, Ahmet Kaya’dan Sezai Karakoç’a kadar birçok sanatçının şiir ve şarkılarını dinlemesine imkan sağlıyor.

Belediye tarafından kent estetiğine katkıda bulunmak amacıyla Sanat Sokağı ile şehir merkezindeki bir parka 6 bank konuldu. Üzerindeki düğmeye basıldığında, vatandaşları “Hoş geldiniz, ben konuşan bank” diyerek karşılayan banklarda, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine”, Necip Fazıl Kısakürek’in, “Sakarya”, Sezai Karakoç’un “Mona Rosa”, Ahmet Kaya’nın “Beni Burada Arama Anne”, Sami Kasap’ın, “Çaldığım Bağlama” ve Fahri Kayahan’ın “Ayrılık Bir Ateşten Ok” eserleri çalıyor. Vatandaşlar, bu sayede hem vücutlarını hem de ruhlarını dinlendiriyor.

“Dinlenirken bilgi sahibi olunacak”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük projelerin yanı sıra sosyal içerikli, kentin kültür ve sanatına katkıda bulunacak çalışmaları da vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi.

Bu kapsamda oluşturdukları Sanat Sokağı’na ve kent merkezindeki Hürriyet Parkı’na 6 “konuşan bank” yerleştirdiklerini anlatan Çakır, vatandaşların banka oturup düğmeye bastıklarında Mehmet Akif Ersoy’dan Necip Fazıl Kısakürek’e, Ahmet Kaya’dan Sezai Karakoç’a kadar bazı sanatçıların şiir ve şarkılarını dinleme fırsatı bulduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Read Previous

Üniversite Talebelerine Ücretsiz Ulaşım

Read Next

Kırcaali’ye İkinci Kez “Çevre Dostu Belediye” Ödülü

8 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *