Bosnalı Muhalefet Lideri Radoncic Gözaltına Alındı

Bosna Hersek’in ikinci büyük partisi olan Daha İyi Gelecek Birliği’nin Genel Başkanı Fahrudin Radoncic, “yargı organlarının çalışmasına engel olduğu” iddiasıyla gözaltına alındı.

Bosna Hersek’in ikinci büyük partisi olan Daha İyi Gelecek Birliği’nin (SBB) Genel Başkanı Fahrudin Radoncic, “yargı organlarının çalışmasına engel olduğu” iddiasıyla gözaltına alındı.

Bosna Hersek Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, Bosna Hersek Araştırma ve Koruma Ajansına (SIPA) bağlı polis ekiplerince düzenlenen “Oyuncak Bebek 2” kod adlı operasyon kapsamında gözaltına alınan Radoncic’in, ülkedeki yargı kurumlarının çalışmalarına engel olmakla suçlandığı bildirildi.

Savcılığın talimatıyla farklı adreslerde arama yapıldığı da kaydedilirken, operasyonla ilgili detaylı bilginin ilerleyen saatlerde kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

SIPA daha önce de SBB üyesi Bakir Dautbasic’i organize suçlar, uyuşturucu ticareti ve cinayet gibi suçlamalarla gözaltına almıştı.

Daha önce Bosna Hersek’te güvenlik bakanlığı da yapan Radoncic, aynı zamanda ülkedeki en büyük medya patronu. Radoncic, ülkedeki en yüksek tirajlı “Dnevni Avaz” gazetesi ve “Alfa” televizyon kanalının sahibi konumunda bulunuyor.

Dünya Bülteni

Read Previous

Savcılık Konseyi, Özel Savcı’nın Çalışmalarını Tartışıyor

Read Next

İlk Türkçe Matematik Kitabı Kalkandelen’de Yazıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *