Bosna öğrencilerine Konya’dan destek

Bosna Hersek Cumhuriyeti Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi öğrenci yurdu açılışına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TDBB Başkanı katıldı.

Öğrenci yurdu açılışında konuşma yapan Başkan Altay Bosna Hersek bulunmaktan çok memnun olduğunu söyledi. TDBB olarak bölgede önemli projeler yaptıklarını şöyle ifade etti.

“Bosna Hersek tarafından önem arz eden işlere imza atacağız”

 Başkan Altay konuşmasının devamında şunları ifade etti: “Bosna Hersek tarafından önem arz eden işlere imza atacağız. 2019 yılından itibaren Saraybosna ve Travnik şehirlerinde hala devam etmekte olan meslek edindirme kurslarımız vardır. Bugün ise bu güzel açılışta hep birlikteyiz. Destekleri olan belediyelerimize, başkanlarımıza ve büyükelçimize çok teşekkür ederim” dedi.

Cumhurbaşkanı’na teşekkürü unutmadı

TDBB’nin kurulumundan itibaren desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Tesis yapımında emeği geçmiş herkese tek tek teşekkür eden Altay Üniversite için hayırlı olmasını diledi.

 Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay konuşmasını bitirdikten sonra TDBB öncülüğünde; Selçuklu, Meram, Karatay, Konya Büyükşehir Belediyelerinin katkıları ile Bosna Hersek Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi öğrenci yurdu açılışı dua eşliğinde yapıldı.

Bosna Hersek’te Bulunan Başkan Altay Farklı Farklı Yerlere Ziyaretler Yaptı

Başkan Altay Bosna Hersek Pale Belediyesine taktim edilen sağlık aracı için düzenlenen törene de iştirak etti. Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’i de ziyaret etmeyi unutmadı. Yaptıkları çalışmalarda başarılar diledi.

Son zamanlarda ülkemiz ve ülkemizde bulunan belediyeler başta Bosna Hersek olmak üzere birçok Müslüman ülkede önemli çalışmalar yapıyor. Yapılan çalışmalar ülkemizin imajını diğer ülkelerde oldukça yukarı taşıdığı biliniyor. Bu sebeple devlet nezdinde veya belediyelerin yapmış olduğu özel çalışmalarla yıllardan bu yana bu durum tesis erilmektedir.

Farklı Müslüman coğrafyalarda ve Türk Cumhuriyetlerinde Okul, Hastane veya yurt gibi açılışlar yapılmaktadır. Bu açılışlar ülkemizden ziyade açılışı yapılan ülkelerde daha yüksek seviyede ilgi görmekte ve gündeme gelmektedir. Ülkemiz insanını ne kadar yardım sever olduğunu ve ümmet bilincinin ne kadar geliş olduğunu bir kere daha bu ülkelere gösterme fırsatı bulunmaktadır.
yenikonya

Read Previous

Kosova’da Türk vekillerden minik öğrencilere ziyaret

Read Next

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Arnavutluk’ta devlet töreniyle karşılandı