Bosna Hersek’te “Türk-Boşnak Kardeşlik Gecesi” düzenlendi

Bosna Hersek’in orta kesimlerindeki Zavidovici şehrinde, “Türk-Boşnak Dostluk Gecesi” etkinliği düzenlendi.

Şehrin merkezinde gerçekleşen dostuk gecesine katılan yüzlerce kişi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden şehitlerin anısına dua etti, Türkiye hükümetine destek mesajları gönderdi.

Geceye katılan şarkıcı Orhan Çakmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dostluk gecesinin Türkiye hükümetine destek veren Bosna Hersek’e teşekkür amacıyla düzenlendiğini belirterek, “Hepimiz 15 Temmuz’da ne yapılmak istendiğini biliyoruz. Bosna Hersek’e, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Türk halkına gösterdiği destekten ötürü teşekkür etmek istedik.” dedi.

Türkiye’nin İslam dünyası için önemli bir ülke olduğunu belirten Çakmak, iki ülke için aydınlık gelecek dileklerinde bulunduğunu ifade etti.

Dostluk gecesinin organizatörlerinden Samir Sibonjic de etkinliğin iki ülke arasındaki işbirliğini en iyi şekilde gösterdiğini söyleyerek, “Türkiye’de yaşananlar bizi derinden etkiledi. O gece hiçbirimiz uyuyamadık, koşup gelmek istedik. Türkiye’nin düşmanı bizim de düşmanımızdır.” diye konuştu.

Bosnalıların 1992-1995 yılları arasında yaşanan savaşta büyük acılar çektiğini anımsatan Sibonjic, her zaman Türk halkının yanında olduklarını kaydetti.

Dostluk gecesi kapsamında Orhan Çakmak ve Bosnalı şarkıcı Armin Muzaferija da sahne aldı. Ellerinde Türkiye ve Bosna Hersek bayrakları bulunduran vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına destek mesajları gönderdi.

Kaynak: AA

Read Previous

Cerablus’ta çocukların ‘özgürlük’ sevinci

Read Next

Hollanda’daki FETÖ okulları yüzlerce öğrenci kaybetti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *