Bosna Hersek’te darbedilen Boşnak ihtiyar çifte yapılanlar tepki gördü

Bosna Hersek’in doğusundaki Visegrad kentinde gece yarısı evlerinde darbedilen Boşnak ihtiyar çifte yapılanlar büyük tepki topladı.

Foca Polisinden yapılan açıklamada, ülkede 1992-1995’te yaşanan savaşın ardından Visegrad’a bağlı Omeragici köyüne dönen 80 yaşlarındaki Fadil ve Ajsa Memisevic çiftinin, dün gece yarısı maskeli bir kişinin evlerine girmesi sonucu bağlanarak darbedildiği ifade edildi.

Maskeli şahsın silahlı olduğu ve Boşnak çiftin evine zor kullanarak girdiği belirtilen açıklamada, Memisevic ailesinin 3 bin 500 avroluk birikimini çalan suçlunun her yerde arandığı aktarıldı.

Darbedilen Boşnakların olayın ardından çekilen görüntülerinin sosyal medyada yer alması üzerine Bosna Hersek’in iki entitesinden biri olan Sırp Cumhuriyeti (RS) Başkan Yardımcısı Camil Durakovic, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söyleyerek, ülkede halkın güvenliği noktasında daha dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.

Visegrad İslam Meclisi Başkanı Bilal Memisevic de saldırıya uğrayan çiftin kendisinin kuzeni olduğunu belirterek, “Sert bir şekilde darbedilmişler. Evin altı üstüne getirilmiş. Tüm birikimleri alınmış. Telefonları olmadığı için tüm geceyi dışarda geçirmişler.” dedi.

Memisevic çiftinin Visegrad Sağlık Ocağına kaldırıldığını aktaran Bilal Memisevic, “Bu insanlar ramazanın ilk günlerinde saldırıya uğradı. Kendilerini savunabilecek durumda değillerdi.” diye konuştu.

Visegrad Belediye Başkanı Mladen Djurevic de yaşananları kınadığını ifade ederek suçlu veya suçluların bir an önce yakalanması çağrısında bulundu.

AA

Read Previous

Bosna Hersek’te doğal güzelliğiyle turistleri hayran bırakan şelale: Blihe

Read Next

Bulgaristan’daki HÖH Partisinin Genel Başkanı, Türkiye’deki seçmenlerden oy istedi