Bosna Hersek’te cuma namazı sonrası depremzedeler için yardım toplanacak

Bosna Hersek genelindeki tüm camilerde cuma namazının ardından Kahramanmaraş merkezli depremlerden zarar gören afetzedeler için yardım toplanacağı bildirildi.

İslam Birliği’nden yapılan açıklamada, Türkiye ve Suriye’deki afetzedeler için başlatılan yardım kampanyası kapsamında 10 Şubat Cuma günü, cuma namazının ardından yardım toplanacağı ifade edildi.

Bosna Hersek İslam Birliği, gerçekleştirilen olağanüstü oturumun ardından Bosna Hersek vatandaşlarına Türkiye’ye destek için çağrıda bulundu.

İslam Birliği Başkanı Husein Kavazovic, Türk halkının korkunç bir trajedi yaşadığını anımsatarak, “Dehşete kapılmış durumdayız ve trajedinin boyutlarını kelimelerle ifade edemiyoruz. Allah’tan depremden etkilenenlere yardım diliyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimize içten taziyelerimizi sunuyoruz. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. İslam Birliği ve Boşnaklar, şimdiye kadar her seferinde olduğu gibi, yardım kampanyası başlatacak ve bu şekilde aşk ile dayanışmasını ve acıyı paylaştığını gösterecektir” dedi.

İslam Birliğinin imkanları çerçevesinde önümüzdeki günlerde insani yardım kampanyası başlatacağını ve her türlü yardım ve desteği sağlayacağını açıklayan Kavazovic, Bosna Hersek vatandaşlarını yardım seferberliğine destek vermeye çağırdı. Türkiye’deki eşi görülmemiş trajedinin Bosna Hersek’te herkesi sarstığını ve hüzne boğduğunu ifade eden Kavazovic, “Bu zor anlarda Türk halkının yanında olmak, acılarını paylaşmak, sevgimizi göstermek ve kardeşçe yardım etmek zorundayız” dedi.

Kaynak: Balkan News

Read Previous

Karadağ’dan Kosova’ya Avrupa Konseyine üyelik konusunda destek

Read Next

Avrupa ülkelerindeki Türkler depremzedelere yardım için seferber oldu