Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen program kapsamında Bosna Hersekli eğitim ve kültür bakanları, bakan yardımcıları ve pedagoji kurumu başkanları Türkiye’ye gidecek.

YEE’nin 10 yılı aşkın süredir Bosna Hersek’te yürüttüğü Tercihim Türkçe Projesi kapsamında iş birliğinin en üst düzeyde olduğu eğitim ve kültür bakanları ile bakan yardımcıları, birtakım ikili görüşmeler yapmak, tecrübe paylaşımında bulunmak ve ikili iş birliği protokolleri imzalamak için İstanbul’da ağırlanacak.

Ziyaret kapsamında YEE Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından da kabul edilecek heyet ile gelecekte ortaklaşa yapılacak projeler görüşülecek ve ülkedeki kanton eğitim bakanlıkları ile yürütülen Kardeş Okul Projesi’nin daha fazla canlandırılması için görüşmeler yapılacak.

25 kişilik Bosna Hersek heyeti, özellikle yüksek öğretim konusunda iş birliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK tarafından da kabul edilecek.

Türkiye Maarif Vakfı, Okçular Vakfı ve Sedef Vakfı tarafından da ağırlanacak heyet, İstanbul’un tarihi ve turistik birçok noktasını da görme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: Balkan News

Önceki Haber

Balkan dernekleri Bulgaristan seçimlerine katılımın yüksek olması için çalışıyor

Sonraki Haber

Bulgarlar 14 Kasım’da bu yıl 3. kez sandık başına gidiyor