Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerinden Türk şirketine önemli görev

Bosna Hersek Savunma Bakanlığı, Türkiye’de savunma sanayi alanında faaliyet gösteren ASFAT firması ile Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerine ait tank ve zırhlı araçların bakımı ve yedek parça tedariğine ilişkin anlaşma imzaladı.  

Anlaşmaya Savunma Bakanı Sifet Podzic ile ASFAT adına şirketin genel müdürü Esad Akgün imza attı. İmza törenine Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin ve Saraybosna Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Mustafa Sıtkı Tatar da katıldı.

Burada Türkiye’nin her zaman Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerine yardıma hazır olduğunu söyleyen Büyükelçi Girgin, anlaşma çerçevesinde Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerine yedek parça ve araç bakım hizmeti sağlamanın yanı sıra Bosnalı teknik personele süreci yakından takip etme olanağı sağlanarak eğitim de sunulacağını ifade etti.

Bosna Hersek Savunma Bakanı Podzic ise Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki başarılı iş birliğinin ehemmiyetine dikkat çekerek, desteklerinden ötürü Türkiye’ye teşekkür etti.

ASFAT firmasıyla daha önce Bosna Hersek Silahlı Kuvvetlerine ait helikopterlerin bakımı için de iş birliği yaptıkalrını ifade eden Podzic, bu anlaşmayla tank ve zırhlı araçların bakımı meselesinin de çözüme kavuşmuş olacağını kaydetti.

Kaynak: Balkan News

Read Previous

Eğitim Bakanlığı’nın gelecek yılki bütçesi 450 milyon euro

Read Next

Sırbistan, AB’nin Kosova’nın üyelik başvurusuna itiraz etmesini istiyor