Bosna Hersek Savunma Bakanı Helez: Türkiye’den Bosna’daki Gülencilerin isimlerini aldım

Bosna Hersek Savunma Bakanı Zukan Helez, Bosna Hersek’te üst düzey makamlarda bulunan FETÖ bağlantılı isimlerin Türkiye’de kendisine iletildiğini söyledi. 

Hayat TV’ye konuşan Helez, Türkiye’deki temasları sırasında Türk yetkililerin FETÖ’cü olduğunu düşündükleri isimleri kendisiyle paylaştıklarını ifade etti. Helez, “Türkiye’deyken bana Bosna Hersek’teki Gülenci olduğunu düşündükleri üst düzey yetkililerin isimlerini verdiler. Niçin Sırbistan’a Bosna Hersek’ten daha fazla yatırım yapıldığını sorduğumda bana Bosna Hersek’in tehlikeli isimleri barındırdığını söylediler. Bazı isimleri paylaştılar” diye konuştu. 

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Üyesi Denis Becirovic’in Kabine Şefi Alija Kozljak’ın bunlar arasında olup olmadığı yönündeki soruya cevabında Helez, “Bunlar muvazzaf ve eski askeri yetkililer. Kim olduklarının değerlendirmesini siz yapın” diye konuştu. 

“Tank ve helikopterler gelecek” 

Helez, Türkiye Savunma Bakanı Yardımcısı ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından ise Bosna Hersek’e yakında helikopter ve tank teslimatı gerçekleştirileceğini duyurdu. 

Helez, “Türkiye’den tank ve taşıyıcıların bakımı için ekipler ile 140 kadar tank ve zırhlı araç gelecek. Fena değiller. Helikopterler de gelecek. Buradan kamuoyuna açıklamak istediğim şey, çeşitli taraflardan engellemelere rağmen, ısrarlı hareket ettiğim ve mücadele ettiğimdir. Yeni helikopterler edineceğiz” diye konuştu. 


Kaynak: Balkan News 

Read Previous

Bölge liderleri Üsküp’te toplandı

Read Next

Ülke genelinde 339 hız limiti aşımı cezası kesildi