Bosna-Hersek, Kırgızistan ve Moldova polislerine eğitimler verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Teşkilatı organizasyonunda 2016 eğitim programı çerçevesinde; Nisan ayı içinde Bosna-Hersek, Kırgızistan ve Moldova polislerine eğitimler verildi.

TİKA Türkiye’nin emniyet alanındaki tecrübesi aktarmaya devam ediyor. TİKA bu kapsamda, emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak tecrübelerin karşılıklı paylaşılması, suçla mücadelede ortak bilinç geliştirme ve iki ülke polis teşkilatlarının terminolojilerinde birlik sağlanması amacıyla hizmet içi ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirdi. Nisan ayı içinde; Bosna-Hersek Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Bosna-Hersek’te “Oto Hırsızlığı ile Mücadele Kursu”, Moldova Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Türkiye’de “Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Kursu”, Kırgızistan Emniyet Teşkilatı personeline yönelik Kırgızistan’da “Proje Döngüsü Yönetimi Kursu” düzenledi.

Proje çerçevesinde ayrıca, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi, Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki üst düzey polis yöneticilerinin ve uzmanlık gerektiren birimlerde Türk polislerince verilecek eğitimlerle polislik alanında yaşanan gelişmelerden haberdar edilerek polis teşkilatlarındaki değişimlerin hızlandırılması gibi konuların ele alındığı eğitim programları 38 polisin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kaynak: TİKA

Read Previous

Balkanlarda İrfan Ocakları buluşmaları başlıyor

Read Next

Makedonya’da Hıdırellez Şenliği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *